zadzwoń
teraz:
888 30 20 10

Monitoring

  Zajmujemy się doborem sprzętu, montażem, konfiguracją oraz modernizacją sprzętu wykorzystywanego w monitoringu obiektów przemysłowych, budynków użyteczności publicznej, biur oraz prywatnych posesji.

Monitoring CCTV (analogowy) – tak zwana telewizja przemysłowa, to system przekazywania obrazu z określonych pomieszczeń i punktów w zamkniętym systemie – w obrębie którego został wykonany montaż kamer. Jest to jeden z najczęściej stosowanych systemów zabezpieczeń przed kradzieżą i aktami wandalizmu. Dzięki zastosowaniu nowej technologii podgląd monitoringu może odbywać się również poza obiektem, w którym jest zainstalowany przy użyciu ogólnie dostępnego medium jakim jest internet.

Monitoring możemy podzielić na dwa rodzaje: przemysłowy (analogowy) i cyfrowy. Monitoring IP (cyfrowy) oferuje znacznie wyższą jakość obrazu – HD oraz FullHD co umożliwia zarejestrowanie i rozpoznanie detali jakich nie oferuje monitoring analogowy – np. twarze, tablice rejestracyjne – również w nocy (poprzez zastosowanie kamer z oświetlaczem IR).

 

Przykładowe kamery: tubowa, obrotowa, kopułkowa (wszystkie z oświetlaczem IR).

kamera tubowa

kameraobrotowa

kamera kopulkowa

Schemat działania monitoringu:

monitoring